TeX Live translation - en to sl translation catalogue (339 entries)

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Finish
sl: Konec

en: Default paper size
sl: Privzet format papirja

en: Add menu shortcuts
sl: Dodaj menijske bližnjice

en: Installation for all users
sl: Namestitev za vse uporabnike

en: Install TeXworks front end
sl: Namesti urejevalnik TeXworks

en: TeX Live %s Installation
sl: Namestitev TeX Live %s

en: Quit
sl: Izhod

en: < Back
sl: < Nazaj

en: Next >
sl: Naprej >

en: Welcome to the installation of TeX Live %s
    http://tug.org/texlive
    
    This wizard will guide you through the installation.
sl: Dobrodošli pri namestitvi TeX Live %s
    http://tug.org/texlive
    
    Ta čarovnik vas bo vodil skozi namestitev.

en: In case of trouble, try to disable your virus scanner during installation.
sl: In case of trouble, try disabling your virus scanner during installation.

en: For an advanced, customizable installation, please consult
    the web pages or installation guide.
sl: Pri napredni namestitvi z več možnostmi si lahko pomagate
    s spletno stranjo ali namestitvenim priročnikom.

en: Or use install-tl-advanced.bat.
sl: Lahko uporabite 'install-tl-advanced.bat'.

en: Change default repository
sl: Zamenjaj privzeti repozitorij

en: LOCAL REPOSITORIES
sl: LOKALNI REPOZITORIJI

en: NETWORK REPOSITORIES
sl: MREŽNI REPOZITORIJI

en: Select repository
sl: Izberi repozitorij

en: Mirror:
sl: Zrcalni strežnik:

en: Continent
sl: Kontinent

en: Countries
sl: Države

en: Mirrors
sl: Zrcalni strežniki

en: This will take some time!
sl: To utegne trajati nekaj časa!

en: The TeX Live versions of the local installation
    and the repository being accessed are not compatible:
         local: %s
    repository: %s
sl: Nameščena verzija TeX Live-a ni kompatibilna z verzijo na strežniku:
    nameščena verzija: %s
    verzija na strežniku: %s

en: Destination folder:
sl: Ciljni imenik:

en: Change
sl: Spremeni

en: (default not allowed or not writable - please change!)
sl: (nimate pravice za pisanje v ta direktorij - prosim spremenite ga!)

en: This screen allows you to configure some options
sl: Ta zaslon omogoča nastavitev nekaterih opcij

en: We are ready to install TeX Live %s.
    The following settings will be used.
    If you want to change something please go back,
    otherwise press the "Install" button.
sl: TeX Live %s je pripravljen na namestitev
    z navedenimi nastavitvami.
    Če bi radi karkoli spremenili, se vrnite nazaj,
    sicer pritisnite gumb "Namesti".

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Install
sl: Namesti

en: Only new
sl: Samo nove

en: All
sl: Vse

en: No shortcuts
sl: Ni bližnjic

en: TeX Live menu
sl: Menu za TeX Live

en: Load
sl: Naloži

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Ok
sl: V redu

en: The TeX Live versions of the local installation and the repository being accessed are not compatible:
      local: %s
      repository: %s
    Please select a different mirror.
sl: Nameščena verzija TeX Live-a ni kompatibilna z verzijo na strežniku:
    nameščena verzija: %s
    verzija na strežniku: %s
    Prosimo izberite drugi zrcalni strežnik.

en: Basic Information
sl: Osnovne nastavitve

en: Binary system(s)
sl: Izbrani operacijski sistemi in arhitekture

en: Selected scheme
sl: Izbrana shema

en: Further Customization
sl: Napredne nastavitve

en: Installation collections
sl: Izbrane zbirke paketov

en: Directory setup
sl: Nastavitve imenikov

en: Portable setup
sl: Prenosljiva namestitev

en: Toggle
sl: Vključi/Izključi

en: TEXDIR (the main TeX directory)
sl: TEXDIR (vrhnji TeX direktorij)

en: TEXMFLOCAL (directory for site-wide local files)
sl: TEXMFLOCAL (lokalne datoteke)

en: TEXMFSYSVAR (directory for autogenerated data)
sl: TEXMFSYSVAR (samodejno generirane datoteke)

en: TEXMFSYSCONFIG (directory for local config)
sl: TEXMFSYSCONFIG (lokalna konfiguracija)

en: TEXMFHOME (directory for user-specific files)
sl: TEXMFHOME (uporabnikove datoteke)

en: Options
sl: Možnosti

en: Allow execution of restricted list of programs via \write18
sl: Dovoli izvajanje omejenega števila programov z \write18

en: Create all format files
sl: Generiraj vse formate

en: Install font/macro doc tree
sl: Namesti dokumentacijo

en: Install font/macro source tree
sl: Namesti izvorno kodo

en: Create symlinks in system directories
sl: Namesti simbolne povezave v sistemske mape

en: After install, set CTAN as source for package updates
sl: Po namestitvi nastavi CTAN za vir posodobitev paketov

en: About
sl: O programu

en: Install TeX Live
sl: Namesti TeX Live

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: In case of trouble, try disabling your virus scanner during installation.
sl: V primeru težav poskusite med namestitvijo začasno izklopiti protivirusni program.

en: Right-click install-tl-advanced and select "run as administrator"
     if you want to install for all users.
sl: Z desnim klikom na 'install-tl-advanced' izberite "Run as administrator",
    če želite namestiti program za vse uporabnike.

en: Change variable value
sl: Nova vrednost spremenljivke

en: custom selection of collections
sl: namestitev paketov po izbiri

en: Select the collections to be installed
sl: Zbirke, ki naj se namestijo

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Deselect All
sl: Briši izbor

en: create symlinks in standard directories
sl: ustvari simbolne povezave v sistemskih imenikih

en: binaries to
sl: binarne datoteke v

en: manpages to
sl: 'man' strani v

en: info to
sl: info strani v

en: Select arch-os
sl: Izbrane platforme

en: %s out of %s
sl: %s od %s

en: (please change TEXDIR first!)
sl: (Spremenite TEXDIR!)

en: (default not writable - please change!)
sl: (Spremenite imenik - pisanje v izbrani imenik je zaščiteno!)

en: Portable option changed;
    Directories have been reinitialized
sl: Spremenili ste opcijo za prenosljivo namestitev;
    mape za namestitev so bile nastavljene na privzeto vrednost

en: Loading local TeX Live database
sl: Nalagam lokalno bazo za TeX Live

en: This may take some time, please be patient ...
sl: To utegne trajati nekaj časa. Hvala za potrpežljivost …

en: ... done loading
sl: ... naloženo

en: You don't have permissions to change the installation in any way;
    specifically, the directory %s is not writable.
    Please run this program as administrator, or contact your local admin.
    
    Most buttons will be disabled.
sl: Nimate dovoljena za spreminjanje namestitve;
    v imenik %s ne morete pisati.
    Prosimo zaženite ta program kot administrator ali prosite svojega administratorja za pomoč.
    
    Večina gumbov bo onemogočena.

en: Repository
sl: Repozitorij

en: none
sl: brez

en: multiple repositories
sl: več repozitorijev

en: Default:
sl: Privzeto:

en: all
sl: vsi

en: installed
sl: nameščeni

en: not installed
sl: nenameščeni

en: updates
sl: posodobljeni

en: Category
sl: Vrsta

en: packages
sl: paketi

en: collections
sl: zbirke

en: schemes
sl: sheme

en: Selection
sl: Obkljukani

en: selected
sl: izbrani

en: not selected
sl: neizbrani

en: Package name
sl: Ime paketa

en: Local rev. (ver.)
sl: Lokalna rev. (ver.)

en: Remote rev. (ver.)
sl: Oddaljena rev. (ver.)

en: Short description
sl: Kratek opis

en: Update all installed
sl: Posodobi vse nameščene

en: Reinstall previously removed packages
sl: Ponovno namesti vse odstranjene pakete

en: Update
sl: Posodobi

en: Remove
sl: Odstrani

en: Backup
sl: Naredi varnostno kopijo

en: Actions
sl: Akcije

en: Help
sl: Pomoč

en: Load other repository ...
sl: Naloži drugi repozitorij …

en: General ...
sl: Splošno ...

en: Paper ...
sl: Format papirja ...

en: GUI Language ...
sl: Jezik uporabniškega vmesnika ...

en: Expert options
sl: Napredne možnosti

en: Disable auto-install of new packages
sl: Onemogoči samodejno nameščanje novih paketov

en: Disable auto-removal of server-deleted packages
sl: Onemogoči samodejno odstranjevanje paketov, ki so bili izbrisani iz strežnika

en: Update filename database
sl: Posodobi bazo

en: Rebuild all formats
sl: Ponovno generiraj vse formate

en: Update font map database
sl: Posodobi mapiranja za pisave

en: Remove TeX Live %s ...
sl: Odstrani TeX Live %s …

en: Remove TeX Live %s
sl: Odstrani TeX Live %s

en: Really remove (uninstall) the COMPLETE TeX Live %s installation?
    Your last chance to change your mind!
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti TeX Live %s?
    To je še zadnja možnost, da si premislite!

en: Manual
sl: Priročnik

en: Details on:
sl: Podrobnosti:

en: Package:
sl: Paket:

en: Category:
sl: Kategorija:

en: Short description:
sl: Kratek opis:

en: Long description:
sl: Podroben opis:

en: Installed:
sl: Nameščen:

en: Local revision:
sl: Lokalna verzija:

en: Local Catalogue version:
sl: Verzija lokalnega kataloga:

en: Remote revision:
sl: Oddaljena verzija:

en: Remote Catalogue version:
sl: Verzija oddaljenega kataloga:

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

en: Collection:
sl: Zbirka:

en: Warning: Catalogue versions might be lagging behind or be simply wrong.
sl: Opozorilo: Verzija kataloga je morda zastarela ali napačna.

en: Runfiles:
sl: Vsebovane datoteke:

en: Further information
sl: Dodatne informacije

en: Update the TeX Live Manager
sl: Posodobi 'TeX Live Manager'

en: Apply changes
sl: Uveljavi spremembe

en: General options
sl: Splošne nastavitve

en: Default package repository
sl: Privzeti repozitorij

en: Create formats on installation
sl: Ob namestitvi generiraj vse formate

en: Install macro/font sources
sl: Namesti izvorno kodo za pisave in makre

en: Install macro/font docs
sl: Namesti dokumentacijo za pisave in makre

en: Default backup directory
sl: Privzeti imenik za varnostne kopije

en: Auto backup setting
sl: Število samodejno obdržanih starih verzij paketov

en: Link destination for programs
sl: Ciljna povezava za programe

en: Link destination for info docs
sl: Ciljna povezava za dokumentacijo

en: Create shortcuts on the desktop
sl: Ustvari bližnjice na namizju

en: Install for all users
sl: Namesti za vse uporabnike

en: Load default repository:
sl: Naloži privzeti repozitorij:

en: Default paper for all
sl: Privzeti format papirja za vse

en: Default paper for %s
sl: Privzeti format papirja za %s

en: GUI Language
sl: Jezik grafičnega vmesnika

en: Default language for GUI:
sl: Privzeti jezik grafičnega vmesnika:

en: Changes will take effect after restart
sl: Spremembe bodo upoštevane po ponovnem zagonu

en: Choose directory
sl: Izberi imenik

en: Edit default package repositories
sl: Uredi privzete repozitorije

en: Delete
sl: Izbriši

en: Add repository
sl: Dodaj repozitorij

en: Add package repository
sl: Dodaj repozitorij paketov

en: Revert
sl: Povrni

en: Select paper format for %s
sl: Izberi format papirja za %s

en: keep arbitrarily many
sl: obdrži jih poljubno mnogo

en: disable
sl: onemogoči

en: Loading of remote database failed.
sl: Nalaganje oddaljene baze je spodletelo.

en: Error message:
sl: Sporočilo o napaki:

en: Installation
sl: Dodajanje

en: Critical updates have been installed.
    Program will terminate now.
    Please restart if necessary.
sl: Kritične posodobitve so bile nameščene.
    Program se bo končal.
    Po potrebi ga lahko ponovno zaženete.

en: (Further updates will be available after tlmgr has been updated.)
sl: (Po nadgradnji 'tlmgr' bodo na na voljo nadaljnje posodobitve.)

en: Please wait a bit after the program has terminated so that the update can be completed.
sl: Prosimo počakajte še trenutek po zaključku programa, da se posodobitev zaključi.

en: Restore completed
sl: Popolna odstranitev programa končana

en: Select the package to restore, or restore all packages
sl: Izberi paket za obnovo ali obnovi vse pakete

en: Close
sl: Zapri

en: Update symbolic links
sl: Posodobi simbolne povezave

en: Remove symbolic links
sl: Odstrani simbolne povezave

en: Edit directory
sl: Uredi direktorij

en: Choose Directory
sl: Izberi imenik

en: Use standard net repository
sl: Uporabi standardni spletni repozitorij

en: Loading remote repository - this may take some time, please be patient ...
sl: Nalaganje oddaljenega repozitorija – to utegne trajati nekaj časa. Hvala za potrpežljivost …

en: verified
sl: preverjeno

en: not verified
sl: nepreverjeno

en: Completed
sl: Končano

en: Target directory %s non-empty;
    may cause trouble!
sl: Ciljna mapa %s ni prazna;
    lahko pride do težav!

en: Target directory %s non-empty;
    are you sure?
sl: Ciljna mapa %s ni prazna;
    ste prepričani?

en: Welcome to TeX Live!
sl: Dobrodošli v TeX Live-u!

en: See %s/index.html for links to documentation.
    The TeX Live web site (https://tug.org/texlive/) contains any updates and corrections. TeX Live is a joint project of the TeX user groups around the world; please consider supporting it by joining the group best for you. The list of groups is available on the web at https://tug.org/usergroups.html.
sl: Glej %s/index.html za povezave do dokumentacije.
    Domača stran za TeX Live-a (https://tug.org/texlive/) vsebuje popravke in posodobitve. TeX Live je skupni projekt društev uporabnikov TeX-a širom sveta; podprete ga lahko s pridružitvijo vam najbližjemu društvu. Seznam le-teh je na voljo na strani https://tug.org/usergroups.html.

en: Add %s/texmf-dist/doc/man to MANPATH.
    Add %s/texmf-dist/doc/info to INFOPATH.
    Most importantly, add %s/bin/%s
    to your PATH for current and future sessions.
sl: Dodajte %s/texmf-dist/doc/man v spremenljivko MANPATH.
    Dodajte %s/texmf-dist/doc/info v spremenljivko INFOPATH.
    Najpomembneje - dodajte %s/bin/%s v spremenljivko PATH.

en: TeX Live Installer
sl: Namestitev TeX Live-a

en: Cannot be created or cannot be written to
sl: Ni mogoče ustvariti mape oz. pisati vanjo

en: Directory name...
sl: Ime direktorija …

en: Change name (slashes not allowed)
sl: Spremeni ime (brez poševnic)

en: No slashes allowed
sl: Poševnice niso dovoljene

en: TL release component highly recommended!
    Are you sure?
sl: Uporaba letnice je toplo priporočena.
    Ste prepričani, da jo želite odstraniti?

en: Add year
sl: Dodaj letnico

en: Remove year
sl: Odstrani letnico

en: Installation root
sl: Korenska mapa za namestitev

en: '~' equals %s, e.g. %s
sl: '~' je sinonim za %s, kot npr. %s

en: Cannot deselect own platform
sl: Trenutne platforme ni moč odstraniti

en: Binaries
sl: Programi

en: Schemes
sl: Sheme

en: Collections
sl: Zbirke

en: Select
sl: Izberi

en: Languages
sl: Jeziki

en: Other collections
sl: Ostale zbirke

en: Warning. Not all configured directories are writable!
sl: Opozorilo: V nekatere od map ni moč pisati!

en: Symlinks
sl: Simbolne povezave

en: Man pages
sl: Pomoč 'man'

en: Info pages
sl: Pomoč 'info'

en: TeX Live %s Installer
sl: Namestitev za TeX Live %s

en: Advanced
sl: Napredno

en: Directories
sl: Mape

en: Local additions
sl: Lokalni dodatki (za vse uporabnike računalnika)

en: Per-user additions
sl: Lokalni dodatki (za posamezne uporabnike)

en: More ...
sl: Več …

en: Portable setup:
    May reset TEXMFLOCAL
    and TEXMFHOME
sl: Prenosljiva namestitev:
    lahko ponastavi TEXMFLOCAL
    in TEXMFHOME

en: Platforms
sl: Platforme

en: Current platform:
sl: Trenutna platforma:

en: N. of additional platform(s):
sl: Št. dodatnih platform:

en: Scheme:
sl: Sheme:

en: N. of collections:
sl: Št. zbirk:

en: Customize
sl: Prilagodi

en: Disk space required (in MB):
sl: Potreben prostor na disku (v MB):

en: Specify directories
sl: Določi mape

en: Custom scheme
sl: Shema po meri

en: Specific mirror...
sl: Specifičen zrcalni strežnik …

en: Needs updating
sl: Posodobitev na voljo

en: Up to date
sl: Posodobljeno

en: Repositories
sl: Repozitoriji

en: A configured repository is unavailable.
sl: Izbrani repozitorij ni na voljo.

en: Other
sl: Napake

en: Main Repository
sl: Glavni repozitorij

en: Current:
sl: Trenutni:

en: Any CTAN mirror
sl: Katerikoli zrcalni strežnik za CTAN

en: Local directory...
sl: Naloži direktorij …

en: tlcontrib additional repository
sl: dodaten repozitorij

en: Remove tlcontrib repository
sl: Odstrani dodaten repozitorij

en: Add tlcontrib repository
sl: Dodaj dodaten repozitorij

en: Save and Load
sl: Shrani in naloži

en: Cannot remove own platform %s
sl: Ni mogoče odstraniti lastne platforme %s

en: platform
sl: platforma

en: Restore %s to revision %s?
sl: Naj obnovim paket %s na revizijo %s?

en: No backups configured
sl: Varnestno kopiranje ni nastavljeno

en: No backup directory defined
sl: Mapa za varnostne kopije ni določena

en: Backup directory %s does not exist
sl: Mapa z varnostnimi kopijami %s ne obstaja

en: No packages in backup directory %s
sl: V mapi za varnostne kopije (%s) ni nobenega paketa

en: Restore from backup
sl: Obnovi iz varnostnih kopij

en: Package
sl: Paket

en: Revision
sl: Revizija

en: Restore all
sl: Obnovi vse

en: Also installing dependencies
    
    %s
sl: Nameščeni bodo tudi potrebni paketi
    
    %s

en: Already installed: %s
sl: Že nameščen: %s

en: Also updating dependencies
    
    %s?
sl: Naj posodobim tudi potrebne pakete
    
    %s?

en: Updating some dependencies %s anyway. Continue?
sl: Posodobljeni bodo nujno potrebni paketi %s. Nadaljujem?

en: Skipped because not installed: %s
sl: Preskočeno, paket ni nameščen: %s

en: Skipped because already up to date: %s
sl: Preskočeno, nameščena je zadnja verzija: %s

en: Cannot set default GUI language
sl: Ni mogoče nastaviti privzetega jezika grafičnega vmesnika

en: File
sl: Datoteka

en: Exit
sl: Izhod

en: Regenerate filename database
sl: Posodobi bazo imen datotek

en: Regenerating filename database...
sl: Posodabljam bazo imen datotek …

en: Regenerate formats
sl: Posodobi formate

en: Rebuilding formats...
sl: Posodabljam formate …

en: Regenerate fontmaps
sl: Posodobi mapiranje pisav

en: Rebuilding fontmap files...
sl: Posodabljam mapiranje pisav …

en: GUI language (restarts tlshell)
sl: Jezik grafičnega vmesnika (ponovno zažene tlshell)

en: GUI interface for TeX Live Manager
    Implemented in Tcl/Tk
sl: Grafični vmesnik za TeX Live Manager
    Spisan v jeziku Tcl/Tk

en: tlmgr help
sl: tlmgr pomoč

en: Restart self
sl: Ponovno zaženi

en: Restart tlmgr
sl: Ponovno zaženi tlmgr

en: Show logs
sl: Prikaži dnevnik (log)

en: TL Manager up to date?
sl: Je TL Manager posodobljen?

en: Last tlmgr command:
sl: Zadnji klic tlmgr-ja:

en: Package list
sl: Seznam paketov

en: Installed
sl: Nameščene

en: Collections and schemes
sl: Zbirke in sheme

en: Only schemes
sl: Samo sheme

en: Mark all
sl: Izberi vse

en: Install marked
sl: Namesti izbrane

en: Update marked
sl: Posodobi izbrane

en: Remove marked
sl: Odstrani izbrane

en: Update tlmgr
sl: Posodobil tlmgr

en: Update all
sl: Posodobi vse

en: Search
sl: Išči

en: By name
sl: Po imenu

en: By name and description
sl: Po imenu in opisu

en: Name
sl: Ime

en: Description
sl: Opis

en: Multi-user
sl: Za več uporabnikov

en: Single-user
sl: Za enega uporabnika

en: basic scheme (plain and latex)
sl: Osnovna namestitev (plain TeX in LaTeX)

en: ConTeXt scheme
sl: Namestitev ConTeXt-a

en: full scheme (everything)
sl: Polna namestitev

en: GUST TeX Live scheme
sl: Poljski GUST TeX Live

en: infrastructure-only scheme (no TeX at all)
sl: Samo infrastruktura (brez TeX-a)

en: medium scheme (small + more packages and languages)
sl: Srednje velika namestitev (majhna nam. z dodatnimi paketi in jeziki)

en: minimal scheme (plain only)
sl: Minimalna namestitev (samo plain TeX)

en: small scheme (basic + xetex, metapost, a few languages)
sl: Majhna namestitev (osnovna orodja, XeTeX, metapost, podpora za nekaj jezikov)

en: teTeX scheme (more than medium, but nowhere near full)
sl: Shema, podobna teTeX-u (med srednje veliko in polno)

en: Essential programs and files
sl: Osnovni programi in datoteke

en: BibTeX additional styles
sl: Dodatni slogi za BibTeX

en: TeX auxiliary programs
sl: Pomožni programi za TeX

en: ConTeXt and packages
sl: ConTeXt s paketi

en: Additional fonts
sl: Dodatne pisave

en: Recommended fonts
sl: Priporočene pisave

en: Graphics and font utilities
sl: Orodja za grafiko in pisave

en: Additional formats
sl: Dodatni formati

en: Games typesetting
sl: Stavljenje iger

en: Humanities packages
sl: Paketi za družboslovce

en: Arabic
sl: Arabske pisave

en: Chinese
sl: Kitajščina

en: Chinese/Japanese/Korean (base)
sl: Kitajščina, japonščina, korejščina

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: Czech/Slovak
sl: Češčina in slovaščina

en: US and UK English
sl: Angleščina & angl. priročniki

en: Other European languages
sl: Ostali evropski jeziki

en: French
sl: Francoščina

en: German
sl: Nemščina

en: Greek
sl: Grščina

en: Italian
sl: Italijanščina

en: Japanese
sl: Japonščina

en: Korean
sl: Korejščina

en: Other languages
sl: Ostali jeziki

en: Polish
sl: Poljščina

en: Portuguese
sl: Portugalščina

en: Spanish
sl: Španščina

en: LaTeX fundamental packages
sl: Osnovni paketi za LaTeX

en: LaTeX additional packages
sl: Dodatni paketi za LaTeX

en: LaTeX recommended packages
sl: Priporočeni paketi za LaTeX

en: LuaTeX packages
sl: Paketi za LuaTeX

en: Mathematics, natural sciences, computer science packages
sl: Paketi za matematiko, naravoslovje in računalništvo

en: MetaPost and Metafont packages
sl: Paketi za MetaPost in MetaFont

en: Music packages
sl: Paketi za stavljenje glasbe

en: Graphics, pictures, diagrams
sl: Slike in diagrami

en: Publisher styles, theses, etc.
sl: Slogi za založnike, dizertacije ipd.

en: TeXworks editor; TL includes only the Windows binary
sl: Urejevalnik TeXworks (za Windows)

en: Windows-only support programs
sl: Programi za MS Windows

en: XeTeX and packages
sl: XeTeX s paketi
