TeX Live translation - en to sk translation catalogue (424 entries)

en: Installation process
sk: Proces inštalácie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Scroll back to inspect warnings
sk: Prejdite späť na kontrolu upozornení

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Default paper size
sk: Predvolený rozmer papiera

en: Add menu shortcuts
sk: Pridať skratky ponuky

en: Change file associations
sk: Zmeniť priradenia súborov

en: Adjust PATH setting in registry
sk: Upraviť nastavenie PATH v registroch

en: Installation for all users
sk: Inštalácia pre všetkých použí­vateľov

en: Install TeXworks front end
sk: Nainštalovať pomocný program TeXworks

en: TeX Live %s Installation
sk: Inštalácia TeX Live %s

en: Quit
sk: Ukončiť

en: < Back
sk: < Späť

en: Next >
sk: Ďalej >

en: Welcome to the installation of TeX Live %s
    http://tug.org/texlive
    
    This wizard will guide you through the installation.
sk: Vitajte pri inštalácii systému TeX Live %s
    http://tug.org/texlive
    
    Tento sprievdoca Vás bude viesť počas inštalácie.

en: In case of trouble, try to disable your virus scanner during installation.
sk: V prípade problémov skúste počas inštalácie vypnúť svoj antivírusový program.

en: For an advanced, customizable installation, please consult
    the web pages or installation guide.
sk: Pre prí­pad pokročilej prispôsobiteľnej inštalácie sa, prosí­m, poraďte
    na internetovskej stránke alebo v inštalačnej prí­ručke.

en: Or use install-tl-advanced.bat.
sk: Alebo použite install-tl-advanced.bat.

en: Or specify  --gui expert  to install-tl.
sk: Alebo uveďte --gui expert pre install-tl.

en: Change default repository
sk: Zmeniť predvolenú schránku

en: Command line repository
sk: Schránka príkazového riadku

en: LOCAL REPOSITORIES
sk: LOKÁLNE SCHRÁNKY

en: NETWORK REPOSITORIES
sk: SIEŤOVÉ SCHRÁNKY

en: Default remote repository
sk: Predvolená vzdialená schránka

en: Select repository
sk: Zvoliť schránku

en: Mirror:
sk: Zrkadlo:

en: Continent
sk: Kontinent

en: Countries
sk: Krajiny

en: Mirrors
sk: Zrkadlá

en: Please wait while the repository database is loaded.
sk: Počkajte, prosí­m, kým sa načí­ta databáza stránok.

en: This will take some time!
sk: Bude to trvať istý čas!

en: Could not load remote TeX Live Database:
sk: Nepodarilo sa načí­tať vzdialenú databázu TeX Live:

en: Please go back and select a different mirror.
sk: Vráťte sa, prosí­m a zvoľte iné zrkadlo.

en: The TeX Live versions of the local installation
    and the repository being accessed are not compatible:
         local: %s
    repository: %s
sk: Verzie lokálnej inštalácie TeX Live
    a dostupná schránka nie sú kompatibilné:
         lokálne: %s
    schránka: %s

en: Destination folder:
sk: Cieľový adresár:

en: Change
sk: Zmeniť

en: The destination folder will contain the installation.
    It is strongly recommended to keep the year as the last component.
sk: Cieľový adresár bude obsahovať inštaláciu.
    Dôrazne vám odporúčame ponechať rok ako poslednú zložku.

en: disk space required:
sk: požadovaný diskový priestor:

en: (default not allowed or not writable - please change!)
sk: (predvoľba nie je povolená alebo je chránená proti zápisu - zmeňte ju, prosí­m!)

en: This screen allows you to configure some options
sk: Táto obrazovka vám umožní­ nakonfigurovať niektoré voľby

en: We are ready to install TeX Live %s.
    The following settings will be used.
    If you want to change something please go back,
    otherwise press the "Install" button.
sk: Sme pripravení­ na inštaláciu TeX Live %s.
    Budú použité nasledujúce nastavenia.
    Ak si prajete niečo zmeniť, prejdite, prosí­m späť,
    v opačnom prí­pade stlačte tlačidlo "Nainštaluj".

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Install
sk: Nainštalovať

en: None
sk: Žiaden

en: Only new
sk: Len nové

en: All
sk: Všetky

en: No shortcuts
sk: Žiadne skratky

en: TeX Live menu
sk: Menu TeX Live

en: Launcher entry
sk: Položka zavádzača

en: Load
sk: Načí­tať

en: Warning
sk: Varovanie

en: Please select a different mirror.
sk: Zvoľte, prosí­m, iné zrkadlo.

en: Ok
sk: OK

en: The TeX Live versions of the local installation and the repository being accessed are not compatible:
      local: %s
      repository: %s
    Please select a different mirror.
sk: Verzie lokálnej inštalácie TeX Live a dostupná schránka nie sú kompatibilné:
      lokálne: %s
      schránka: %s
    Zvoľte, prosí­m, iné zrkadlo.

en: Basic Information
sk: Základné informácie

en: Binary system(s)
sk: Binárny(e) systém(y)

en: Selected scheme
sk: Zvolená schéma

en: Further Customization
sk: Ďalšie prispôsobenie

en: Installation collections
sk: Inštalačné kolekcie

en: Directory setup
sk: Nastavenie adresára

en: Portable setup
sk: Prenosné nastavenie

en: Toggle
sk: Prepnúť

en: TEXDIR (the main TeX directory)
sk: TEXDIR (hlavný TeXovský adresár)

en: TEXMFLOCAL (directory for site-wide local files)
sk: TEXMFLOCAL (adresár na umiestnenie lokálnych súborov)

en: TEXMFSYSVAR (directory for autogenerated data)
sk: TEXMFSYSVAR (adresár vygenerovaných súborov)

en: TEXMFSYSCONFIG (directory for local config)
sk: TEXMFSYSCONFIG (adresár pre lokálnu konfiguráciu)

en: TEXMFHOME (directory for user-specific files)
sk: TEXMFHOME (adresár uží­vateľských súborov)

en: Options
sk: Voľby

en: Allow execution of restricted list of programs via \write18
sk: Umožniť vykonanie všeobecne neprí­stupných zoznamov programov prostrední­ctvom \write 18

en: Create all format files
sk: Vytvoriť všetky formátové súbory

en: Install font/macro doc tree
sk: Nainštalovať strom dokumentácie fontov/makier

en: Install font/macro source tree
sk: Nainštalovať strom zdrojových súborov fontov/makier

en: Create symlinks in system directories
sk: Vytvoriť symbolické odkazy v systémových adresároch

en: After install, set CTAN as source for package updates
sk: Po inštalácii nastavte CTAN ako zdroj aktualizácií balíkov

en: About
sk: O programe

en: Install TeX Live
sk: Nainštalovať TeX Live

en: Continue
sk: Pokračovať

en: In case of trouble, try disabling your virus scanner during installation.
sk: V prípade problémov skúste počas inštalácie vypnúť svoj antivírusový program.

en: The installer does not have adminstrative permissions;
    so can only install for current user.
sk: Inštalátor nemá administrátorské právomoci;
    preto môže inštalovať len pre aktuálneho použí­vateľa.

en: Right-click install-tl-advanced and select "run as administrator"
     if you want to install for all users.
sk: Ak chcete inštalovať systém pre všetkých použí­vateľov, kliknite pravým tlačidlom
     na  install-tl-advanced a zvoľte "run as administrator/spustiť ako administrátor".

en: Change variable value
sk: Zmeniť hodnotu premennej

en: Enter path for %s (use ~ for %s)
sk: Vložte cestu pre %s (namiesto %s použite ~ )

en: custom selection of collections
sk: použí­vateľská voľba zbierok

en: Select the collections to be installed
sk: Zvoliť kolekcie, ktore majú byť nainštalované

en: Select All
sk: Zvoliť všetky

en: Deselect All
sk: Zrušiť všetky voľby

en: create symlinks in standard directories
sk: vytvoriť symbolické linky v štandardných adresároch

en: binaries to
sk: binárky do

en: manpages to
sk: dokumentáciu manpages do

en: info to
sk: informáciu do

en: Select arch-os
sk: Zvoliť architektúru resp. operačný systém

en: Removals of the main platform not possible!
sk: Odstránenie hlavnej platformy nie je možné!

en: %s out of %s
sk: %s z %s

en: %s collections out of %s
sk: %s kolekcií­ z %s

en: (please change TEXDIR first!)
sk: (zmeňte najprv TEXDIR, prosí­m!)

en: (default not writable - please change!)
sk: (predvolené miesto neumožňuje zápis - zmeňte, prosí­m!)

en: Portable option changed;
    Directories have been reinitialized
sk: Voľba Portable [Prenosný] bola zmenená;
    Adresáre boli znovu nastavené do východzieho stavu

en: Loading local TeX Live database
sk: Načí­tanie lokálnej databázy TeX Live

en: This may take some time, please be patient ...
sk: Toto môže trvať istý čas, buďte, prosí­m, trpezliví­ ...

en: ... done loading
sk: ... načí­tanie ukončené

en: You don't have permissions to change the installation in any way;
    specifically, the directory %s is not writable.
    Please run this program as administrator, or contact your local admin.
    
    Most buttons will be disabled.
sk: Nemáte práva na žiadnu zmenu inštalácie;
    konkrétne, do adresára  %s sa nedá zapisovať.
    Spusťte, prosí­m, tento program ako administrátor, prí­padne kontaktujte svojho miestneho administrátora.
    
    Väčšina tlačidiel bude nefunkčná.

en: Repository
sk: Schránka

en: Loaded:
sk: Načí­tané:

en: none
sk: žiadna

en: Load default
sk: Načí­tať predvolené

en: multiple repositories
sk: viacnásobné schránky

en: Default:
sk: Predvolené:

en: Display configuration
sk: Zobraziť konfiguráciu

en: Status
sk: Stav

en: all
sk: všetky

en: installed
sk: nainštalované

en: not installed
sk: nenainštalované

en: updates
sk: aktualizácie

en: Category
sk: Kategória

en: packages
sk: balí­ky

en: collections
sk: zbierky

en: schemes
sk: schémy

en: Match
sk: Porovnať

en: descriptions
sk: opisy

en: filenames
sk: názvy súborov

en: Selection
sk: Voľba

en: selected
sk: zvolené

en: not selected
sk: nezvolené

en: Select all
sk: Zvoliť všetky

en: Select none
sk: Nevoliť nič

en: Reset filters
sk: Zrušiť filtre

en: Package name
sk: Názov balí­ka

en: Local rev. (ver.)
sk: Lokálna rev. (ver.)

en: Remote rev. (ver.)
sk: Vzdialená rev. (ver.)

en: Short description
sk: Stručný popis

en: Update all installed
sk: Aktualizovať všetko nainštalované

en: Reinstall previously removed packages
sk: Znova nainštalovať predtým odstránené balí­ky

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Backup
sk: Záloha

en: Actions
sk: Činnosti

en: Help
sk: Pomoc

en: Load default (from tlpdb) repository:
sk: Načí­tať predvolenú schránku (z tlpdb):

en: Load cmd line repository:
sk: Načí­tať schránku cmd line:

en: Load standard net repository:
sk: Načí­tať štandardnú sieťovú schránku:

en: Load other repository ...
sk: Načí­tať inú schránku ...

en: General ...
sk: Všeobecné ...

en: Paper ...
sk: Papier ...

en: Platforms ...
sk: Platformy ...

en: GUI Language ...
sk: Jazyk grafického použí­vateľského rozhrania ...

en: Expert options
sk: Pokročilé voľby

en: Enable debugging output
sk: Povoliť ladiaci výstup

en: Disable auto-install of new packages
sk: Zablokovať automatickú inštaláciu nových balí­kov

en: Disable auto-removal of server-deleted packages
sk: Zablokovať automatické odstraňovanie balí­kov vymazaných serverom

en: Update filename database
sk: Aktualizovať databázu názvov súborov

en: Rebuild all formats
sk: Znovu vytvoriť všetky formáty

en: Update font map database
sk: Aktualizovať databázu fontových zobrazení­ (font map)

en: Restore packages from backup
sk: Obnoviť balí­ky zo zálohy

en: Handle symlinks in system dirs
sk: Spracovať symbolické odkazy v systémových adresároch

en: Remove TeX Live %s ...
sk: Odstrániť TeX Live %s ...

en: Remove TeX Live %s
sk: Odstrániť TeX Live %s

en: Complete removal finished
sk: Úplné odstránenie bolo ukončené

en: Really remove (uninstall) the COMPLETE TeX Live %s installation?
    Your last chance to change your mind!
sk: Určite sa má odstrániť (odinštalovať)  CELÁ inštalácia TeX Live %s?
    Máte poslednú možnosť zmeniť tento svoj úmysel!

en: Manual
sk: Prí­ručka

en: Details on:
sk: Podrobnosti:

en: Package:
sk: Balí­k:

en: Category:
sk: Kategória:

en: Short description:
sk: Stručný popis:

en: Long description:
sk: Rozsiahly popis:

en: Installed:
sk: Nainštalované:

en: Local revision:
sk: Lokálna revízia:

en: Local Catalogue version:
sk: Lokálna verzia katalógu:

en: Remote revision:
sk: Vzdialená revízia:

en: Remote Catalogue version:
sk: Vzdialená verzia katalógu:

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: Functionality:
sk: Funkčnosť:

en: Primary characterization:
sk: Základný popis:

en: Secondary characterization:
sk: Druhotný popis:

en: Collection:
sk: Zbierka:

en: Warning: Catalogue versions might be lagging behind or be simply wrong.
sk: Varovanie: verzie katalógu môžu byť oneskorené alebo jednoducho nesprávne.

en: Depends:
sk: Závisí:

en: Binaries' dependencies:
sk: Závislosti bináriek:

en: Runfiles:
sk: Spustiteľné súbory:

en: Docfiles:
sk: Dokumentačné súbory:

en: Srcfiles:
sk: Zdrojové súbory:

en: Binfiles:
sk: Binárne súbory:

en: Further information
sk: Ďalšie informácie

en: Update the TeX Live Manager
sk: Aktualizácia riadiaceho programu TeX Live Manager

en: Select platforms to support
sk: Zvoliť podporované platformy

en: Apply changes
sk: Použiť zmeny

en: General options
sk: Všeobecné voľby

en: Default package repository
sk: Predvolená schránka balíkov

en: Create formats on installation
sk: Pri inštalácii vytvoriť formáty

en: Install macro/font sources
sk: Nainštalovať zdroje makier/fontov

en: Install macro/font docs
sk: Nainštalovať dokumentáciu k makrám/fontom

en: Default backup directory
sk: Predvolený záložný adresár

en: Auto backup setting
sk: Nastavenie automatického zálohovania

en: Link destination for programs
sk: Cieľ linky pre programy

en: Link destination for info docs
sk: Cieľ linky pre informačnú dokumentáciu

en: Link destination for man pages
sk: Cieľ linky pre stránky manuálov (man pages)

en: Create shortcuts on the desktop
sk: Vytvoriť odkazy na pracovnej ploche

en: Install for all users
sk: Nainštalovať pre všetkých použí­vateľov

en: Load default repository:
sk: Načí­tať predvolenú schránku:

en: Paper options
sk: Voľby papiera

en: Default paper for all
sk: Predvolený papier pre všetkých

en: a4
sk: A4

en: Default paper for %s
sk: Predvolený papier pre %s

en: GUI Language
sk: Jazyk grafického používateľského rozhrania

en: System default
sk: Predvoľba systému

en: Default language for GUI:
sk: Predvolený jazyk grafického použí­vateľského rozhrania:

en: Changes will take effect after restart
sk: Zmeny sa prejavia po reštarte

en: Choose directory
sk: Zvoľte adresár

en: Edit default package repositories
sk: Editácia predvolených schránok balí­kov

en: Specify set of repositories to be used
sk: Určte skupinu schránok na použitie

en: Delete
sk: Zmazať

en: Change main package repository
sk: Zmeniť schránku základných balí­kov

en: Change subsidiary package repository
sk: Zmeniť pomocnú schránku balí­kov

en: Add repository
sk: Pridať schránku

en: Add package repository
sk: Pridať schránku balí­ka

en: Repository tag name already used: %s
sk: Práve použité označenie schránky: %s

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Select paper format for %s
sk: Zvoliť formát papiera pre %s

en: keep arbitrarily many
sk: uchovávať ľubovoľne veľa

en: disable
sk: zablokovať

en: Loading of remote database failed.
sk: Načí­tanie vzdialenej databázy zlyhalo.

en: Error message:
sk: Chybové hlásenie:

en: Installation
sk: Inštalácia

en: Critical updates have been installed.
    Program will terminate now.
    Please restart if necessary.
sk: Boli nainštalované rozhodujúce aktualizácie.
    Program teraz skončí­.
    V prí­pade potreby ho spusťte znova.

en: The TeX Live manager (the software you're currently running)
    needs to be updated before any other updates can be done.
    
    Please do this by clicking the "Update the TeX Live Manager" button,
    after dismissing this dialogue.
    
    After the update, the TeX Live manager will terminate.
    You can then restart it to proceed with further updates.
sk: Riadiaci program TeX Live Manager (aktuálne bežiaci softvér)
    je potrebné aktualizovať predtým, ako bude možné vykonanie ľubovoľných iných aktualizácií­.
    
    Kliknite, prosí­m, na tlačidlo "Update the TeX Live Manager",
    po ukončení­ tohto dialógu.
    
    Po aktualizácii bude riadiaci program TeX Live ukončený.
    Môžete ho znova spustiť, aby ste mohli vykonať ďalšie aktualizácie.

en: (Further updates will be available after tlmgr has been updated.)
sk: (Ďalšie aktualizácie budú k dispozí­cii po aktualizácii programu tlmgr.)

en: Please wait a bit after the program has terminated so that the update can be completed.
sk: Počkajte, prosí­m, chví­ľočku po ukončení­ programu, aby bolo možné dokončiť aktualizáciu.

en: Restore completed
sk: Obnova bola dokončená

en: Select the package to restore, or restore all packages
sk: Zvoliť balí­ky na obnovu alebo obnoviť všetky balí­ky

en: Revision:
sk: Reví­zia:

en: Restore selected package
sk: Obnoviť zvolené balí­ky

en: Restore all packages to latest version
sk: Obnoviť všetky balí­ky na najnovšiu verziu

en: Close
sk: Zavrieť

en: Update symbolic links
sk: Aktualizovať symbolické odkazy (linky)

en: Remove symbolic links
sk: Odstrániť symbolické odkazy (linky)

en: Edit directory
sk: Editácia adresára

en: New value for %s:
sk: Nová hodnota %s:

en: Choose Directory
sk: Zvoliť adresár

en: Load package repository
sk: Načí­tať schránku balí­kov

en: Load this package repository:
sk: Načí­tať túto schránku balí­kov:

en: Choose local directory
sk: Zvoliť lokálny adresár

en: Use standard net repository
sk: Použiť štandardnú sieťovú schránku

en: Loading remote repository - this may take some time, please be patient ...
sk: Načí­tanie vzdialenej schránky - toto môže trvať istý čas, buďte, prosí­m, trpezliví­ ...

en: verified
sk: overené

en: not verified
sk: neoverené

en: Completed
sk: Dokončené

en: Running %s failed.
    Please consult the log window for details.
sk: Spustenie %s zlyhalo. Pre ďalšie podrobnosti si, prosí­m, pozrite okno chybových hlásení­.

en: Welcome to TeX Live!
sk: Vitajte vo svete TeX Live!

en: See %s/index.html for links to documentation.
    The TeX Live web site (https://tug.org/texlive/) contains any updates and corrections. TeX Live is a joint project of the TeX user groups around the world; please consider supporting it by joining the group best for you. The list of groups is available on the web at https://tug.org/usergroups.html.
sk: Odkazy na dokumentáciu viď na %s/index.html.
    Webová stránka The TeX Live  (https://tug.org/texlive/) obsahuje všetky aktualizácie a opravy. TeX Live je spoločný projekt skupín používateľov TeXu z celého sveta; prosím, zvážte jeho podporu pripojením sa k skupine pre vás najlepšej. Zoznam skupín je dostupný na webe na https://tug.org/usergroups.html.

en: Add %s/texmf-dist/doc/man to MANPATH.
    Add %s/texmf-dist/doc/info to INFOPATH.
    Most importantly, add %s/bin/%s
    to your PATH for current and future sessions.
sk: Pridajte %s/texmf-dist/doc/man ku MANPATH.
    Pridajte %s/texmf-dist/doc/info ku INFOPATH.
    Ako najdôležitejšie pridajte  %s/bin/%s
    ku Vašej premennej PATH pre aktuálnu a budúcu prácu.

en: Really abort?
sk: Skutočne prerušiť?

en: Abort
sk: Prerušiť

en: TeX Live Installer
sk: Inštalátor TeX Live

en: Cannot be created or cannot be written to
sk: Nedá sa vytvoriť alebo sa nedá zapísať do

en: Directory name...
sk: Názov adresára ...

en: Change name (slashes not allowed)
sk: Zmeňte názov (lomítka nie sú dovolené)

en: No slashes allowed
sk: Lomítka nie sú dovolené

en: TL release component highly recommended!
    Are you sure?
sk: Zložka vydania TL je vysoko odporúčaná!
    Ste si istý/á?

en: Add year
sk: Pridať rok

en: Remove year
sk: Odstrániť rok

en: Installation root
sk: Root inštalácie

en: Browse...
sk: Prezerať ...

en: Localized directory names will be replaced by their real names
sk: Lokalizované názvy adresárov budú nahradené ich skutočnými názvami

en: '~' equals %s, e.g. %s
sk: '~' sa rovná %s, napríklad %s

en: Cannot deselect own platform
sk: Nie je možné odznačiť vlastnú platformu

en: Binaries
sk: Binárky

en: Schemes
sk: Schémy

en: Collections
sk: Zbierky

en: Select
sk: Zvoliť

en: Languages
sk: Jazyky

en: Other collections
sk: Iné zbierky

en: Warning. Not all configured directories are writable!
sk: Varovanie. Nie všetky nakonfigurované adresáre sú zapisovateľné!

en: Symlinks
sk: Symbolické odkazy

en: Man pages
sk: Strany príručiek

en: Info pages
sk: Informačné strany

en: File
sk: Súbor

en: TeX Live %s Installer
sk: Inštalátor TeX Live %s

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Directories
sk: Adresáre

en: Main tree
sk: Hlavný strom

en: Local additions
sk: Miestne doplnky

en: Per-user additions
sk: Doplnky pre používateľa

en: More ...
sk: Viac ...

en: Portable setup:
    May reset TEXMFLOCAL
    and TEXMFHOME
sk: Prenosné nastavenie:
    Môže vymazať TEXMFLOCAL
    a TEXMFHOME

en: Platforms
sk: Platformy

en: Current platform:
sk: Aktuálna platforma:

en: N. of additional platform(s):
sk: Počet dodatočných platforiem:

en: Selections
sk: Výbery

en: Scheme:
sk: Schéma:

en: N. of collections:
sk: Počet zbierok:

en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: Disk space required (in MB):
sk: Požadovaný diskový priestor (v MB)

en: Adjust searchpath
sk: Upraviť cestu vyhľadávania

en: Desktop integration
sk: Integrácia pracovnej plochy

en: File associations
sk: Súborové asociácie

en: Create symlinks in standard directories
sk: Vytvoriť symbolické odkazy v štandardných adresároch

en: Specify directories
sk: Špecifikujte adresáre

en: Custom scheme
sk: Prispôsobenie schémy

en: Specific mirror...
sk: Konkrétne zrkadlo ...

en: Select or type
sk: Zvoliť alebo napísať

en: Running
sk: Prebieha

en: Idle
sk: Nečinný

en: Needs updating
sk: Vyžaduje aktualizáciu

en: Up to date
sk: Aktuálny

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Repositories
sk: Schránky

en: A configured repository is unavailable.
sk: Nakonfigurovaná schránka je nedostupná.

en: Output
sk: Výstup

en: Other
sk: Iné

en: %s not a repository
sk: %s nie je schránka

en: Not loaded
sk: Nenačítané

en: Main Repository
sk: Hlavná schránka

en: Current:
sk: Aktuálny:

en: New
sk: Nový

en: Any CTAN mirror
sk: Ľubovoľné zrkadlo CTAN

en: Local directory...
sk: Lokálny adresár ...

en: tlcontrib additional repository
sk: doplnková schránka tlcontrib

en: tlcontrib repository is included
sk: schránka tlcontrib je zaradená

en: Remove tlcontrib repository
sk: Odstrániť schránku tlcontrib

en: tlcontrib repository is not included
sk: schránka tlcontrib nie je zaradená

en: Add tlcontrib repository
sk: Pridať schránku tlcontrib

en: Save and Load
sk: Uložiť a Načítať

en: Cannot remove own platform %s
sk: Nie je možné odznačiť vlastnú platformu %s

en: Apply and close
sk: Použiť a zavrieť

en: platform
sk: platforma

en: Restore %s to revision %s?
sk: Vrátiť %s na vydanie %s?

en: No backups configured
sk: Žiadne zálohy nie sú nakonfigurované

en: No backup directory defined
sk: Záložný adresár nie je definovaný

en: Backup directory %s does not exist
sk: Záložný adresár %s neexistuje

en: No packages in backup directory %s
sk: V záložnom adresári %s nie sú žiadne balíky

en: Restore from backup
sk: Obnoviť zo zálohy

en: Package
sk: Balík

en: Revision
sk: Upravené vydanie

en: Restore all
sk: Obnoviť všetko

en: Nothing to do!
sk: Nie je čo robiť!

en: Also installing dependencies
    
    %s
sk: Inštalovať aj závislosti
    
    %s

en: Already installed: %s
sk: Už nainštalované: %s

en: Also updating dependencies
    
    %s?
sk: Aktualizovať aj závislosti
    
    %s?

en: Updating some dependencies %s anyway. Continue?
sk: V každom prípade aktualizovať závislosti %s. Pokračovať?

en: Skipped because not installed: %s
sk: Preskočené, pretože nie je nainštalované: %s

en: Skipped because already up to date: %s
sk: Preskočené, pretože je už aktualizované: %s

en: Also remove dependencies
    
    %s?
sk: Odstrániť aj závislosti
    
    %s?

en: Removing some dependencies %s anyway. Continue?
sk: V každom prípade odstrániť závislosti %s. Pokračovať?

en: GUI interface for TeX Live Manager
    Implemented in Tcl/Tk
sk: Grafické používateľské rozhranie pre TeX Live Manager
    realizované v Tcl/Tk

en: Exit
sk: Koniec

en: Regenerate filename database
sk: Znovu vytvoriť databázu názvov súborov

en: Regenerating filename database...
sk: Znovuvytvorenie databázy názvov súborov ...

en: Regenerate formats
sk: Znovu vytvoriť formáty

en: Rebuilding formats...
sk: Znovuvybudovanie formátov ...

en: Regenerate fontmaps
sk: Znovu vygenerovať mapy fontov

en: Rebuilding fontmap files...
sk: Znovuvybudovanie súborov fontových máp ...

en: tlmgr help
sk: pomocník tlmgr

en: Restart self
sk: Vlastný reštart

en: Restart tlmgr
sk: Reštartovať tlmgr

en: Show logs
sk: Ukáž záznamy

en: TL Manager up to date?
sk: Je TL Manager aktualizovaný?

en: Last tlmgr command:
sk: Ostatný príkaz tlmgr:

en: Package list
sk: Zoznam balíkov

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Updatable
sk: Aktualizovateľné

en: Detail >> Global
sk: Detailný >> Globálny

en: Collections and schemes
sk: Zbierky a schémy

en: Only schemes
sk: Iba schémy

en: Mark all
sk: Označiť všetky

en: Mark none
sk: Neoznačiť ani jeden

en: Install marked
sk: Nainštalovať označené

en: Update marked
sk: Aktualizovať označené

en: Remove marked
sk: Odstrániť označené

en: Update tlmgr
sk: Aktualizovať tlmgr

en: Update all
sk: Aktualizovať všetko

en: Search
sk: Hľadať

en: By name
sk: Podľa názvu

en: By name and description
sk: Podľa názvu a popisu

en: Name
sk: Názov

en: Description
sk: Popis

en: basic scheme (plain and latex)
sk: základná schéma (plain a latex)

en: ConTeXt scheme
sk: Schéma ConTeXt

en: full scheme (everything)
sk: úplná schéma (všetko)

en: GUST TeX Live scheme
sk: Schéma GUST TeXlive

en: infrastructure-only scheme (no TeX at all)
sk: schéma len-infraštruktúra (vôbec žiaden TeX)

en: medium scheme (small + more packages and languages)
sk: stredná schéma (malá + viac balí­kov a jazykov)

en: minimal scheme (plain only)
sk: minimálna schéma (len plainTeX)

en: small scheme (basic + xetex, metapost, a few languages)
sk: malá schéma (základ + xetex, metapost a niektoré jazyky)

en: teTeX scheme (more than medium, but nowhere near full)
sk: schéma teTeX (o niečo väčšia než stredne veľká, ale ďaleko od úplnej)

en: Essential programs and files
sk: Dôležité programy a súbory

en: BibTeX additional styles
sk: Ďalšie štýly BibTeXu

en: TeX auxiliary programs
sk: Pomocné programy TeXu

en: ConTeXt and packages
sk: ConTeXt a balí­ky

en: Additional fonts
sk: Ďalšie fonty

en: Recommended fonts
sk: Odporúčané fonty

en: Graphics and font utilities
sk: Pomocné programy pre grafiku a fonty

en: Additional formats
sk: Ďalšie formáty

en: Games typesetting
sk: Sadzba hier

en: Humanities packages
sk: Balí­ky pre humanitné odbory

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Chinese
sk: Čí­nština

en: Chinese/Japanese/Korean (base)
sk: Čí­nština/japončina/kórejčina (základ)

en: Cyrillic
sk: Ruština, ukrajinčina (azbuka)

en: Czech/Slovak
sk: Čeština/slovenčina

en: US and UK English
sk: Angličtina (US a UK)

en: Other European languages
sk: Ďalšie európske jazyky

en: French
sk: Francúzština

en: German
sk: Nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Italian
sk: Taliančina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Other languages
sk: Ďalšie jazyky

en: Polish
sk: Poľština

en: Portuguese
sk: Portugalčina

en: Spanish
sk: Španielčina

en: LaTeX fundamental packages
sk: Základné balí­ky LaTeXu

en: LaTeX additional packages
sk: Ďalšie balí­ky LaTeXu

en: LaTeX recommended packages
sk: Odporúčané balí­ky LaTeXu

en: LuaTeX packages
sk: Balí­ky LuaTeXu

en: Mathematics, natural sciences, computer science packages
sk: Matematické, prírodovedné a informatické balíky

en: MetaPost and Metafont packages
sk: Balí­ky MetaPostu a Metafontu

en: Music packages
sk: Hudobné balí­ky

en: Graphics, pictures, diagrams
sk: Grafika, obrázky, diagramy

en: Plain (La)TeX packages
sk: Balíky Plain (La)TeXu

en: Publisher styles, theses, etc.
sk: Štýly vydavateľstiev, záverečné práce atď.

en: TeXworks editor; TL includes only the Windows binary
sk: Editor TeXworks; TL zahŕňa len binárky pre Windows

en: Windows-only support programs
sk: Podporné programy len pre Windows

en: XeTeX and packages
sk: XeTeX a balí­ky
